darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
WALENTYNKI! 15% rabatu na cały koszyk z kodem: LOVE
13226.jpg

HORZE Wędzidło pojedynczo łamane Baucher 48h

HKM Wielokrążek podwójnie łamany z argentanu  48h

HKM Wielokrążek podwójnie łamany z argentanu 48h

BERIS Pelham krótki Tongue Port Bar 18 mm 48h

740,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: Wybierz opcje
SKU
65324_48h

Misją firmy Beris jest ochrona delikatnego końskiego pyska. Od ścięgierza do kółek wędzidłowych, każda metalowa część jest formowana ręcznie, spawana i wygładzana do perfekcji. Innowacyjny design ścięgierzy zapewnia lepszą akceptację wędzidła przez konie i ułatwia komunikację między koniem a jeźdźcem. Wszystkie ścięgierze firmy Beris wykonane są z tworzywa sztucznego bezpiecznego dla żywności, specjalnie przetwarzanego, dzięki czemu wykończenie ich powierzchni nie ma sobie równych na rynku. Gładkie, łatwo przesuwające się w pyskach (nawet przy niewielkiej produkcji śliny) są chętniej akceptowane przez konie, które chętnie je żują. W zależności od modelu wędzidła dostępne są w kilku różnych giętkościach ścięgierzy, od najbardziej elastycznego extra soft do sztywnego hard.

PELHALM:

Klasyczne wędzidło w eleganckim wydaniu. Pod działaniem wodzy wędzidło działa na pysk, żuchwę oraz potylicę. Zależnie od długości czanek osiągany jest inne skątowanie wędzidła i inna siła działania. Zazwyczaj używane jest na koniach z trudnościami w przepuszczalności potylicy, gorących koniach lub koniach, które wymagają wyraźnych sygnałów w konkretnych sytuacjach (np podczas rozgrywki). Pelhalm wyposażony jest w haczyki do łańcuszka.

TONGUE PORT BAR:

Specjalnie profilowane wędzidło z tzw. Portem - wygiętym, lekko wypłaszczonym ścięgierzem, dzięki czemu zostawia więcej miejsca na język. Wiele koni lepiej pracuje na wędzidłch z portem – chętniej żują, są bardziej przepuszczalne. Wędzidło tego typu będzie także pasowało dla koni próbujących przekładać język nad wędzidło – port pomoże fizycznie zapobiegać przekładaniu, zmniejszony nacisk może wyeliminować jedną z przyczyn takiego zachowania.

Ten rodzaj ścięgierza polecany jest dla koni nietolerujących standardowo profilowanych wędzideł, nacisku na język i w konsekwencji broniących się przed kontaktem, machających głową, itp.

Grubość ścięgierza: 18 mm

Wysokość portu: 30 mm

Długość czanki: 5 cm

Więcej informacji
Producent Beris
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BERIS Pelham krótki Tongue Port Bar 18 mm 48h
Twoja ocena