darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
KANTARY I UWIĄZY! PROMOCJA -20%
BR Pelham podwójnie łamany Sweet Iron 14 mm

BR Pelham podwójnie łamany Sweet Iron 14 mm

BR Baby Pelham pojedynczo łamany Soft Contact 14 mm

BR Baby Pelham pojedynczo łamany Soft Contact 14 mm

BR Pelham prosty Mullen Mouth Sweet Iron 14 mm

306,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
253061

Pelham prosty ze ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Kółka, łańcuszek i czanki wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. 

Pelham jest mocnym wędzidłem wywierającym dodatkowy nacisk na potylicę (im dłuższe czanki, tym silniejsza dźwignia). Istnieje możliwość podpięcia wodzy do głównego kółka wędzidłowego, kółeczka na dole czanki, dwóch par wodzy lub zastosowania pojedynczej pary wodzy do łącznika. Wędzidło to jest używane na silne konie oraz w sytuacjach wymagających większej kontroli. Łącznik do pelhamu nie jest zawarty w cenie wędzidła.

Wędzidło z portem zapewnia większą stabilność w pysku oraz wywiera większy nacisk na dziąsła i pysk od wędzideł łamanych.

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Długość czanek wędzidłowych: 165 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Pelham prosty Mullen Mouth Sweet Iron 14 mm
Twoja ocena