darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
KANTARY I UWIĄZY! PROMOCJA -20%
95677598bb5d1da9554e3a62684168bb.jpg

WALDHAUSEN Wędzidło podwójnie łamane Baucher 16mm

BR Wędzidło Baucher pojedynczo łamane Soft Contact 16 mm

BR Wędzidło Baucher pojedynczo łamane Soft Contact 16 mm

BR Wędzidło Baucher pojedynczo łamane Soft Contact 14 mm

220,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
255022

Wędzidło typu Baucher z pojedynczo łamanym ścięgierzem wykonanym z Cupriganu. Czanki wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Cuprigan to stop składający się z 89% miedzi, 7% aluminium, 3% żelaza i 1% cynku. Proces oksydacyjny stopu nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. 

Wędzidło pojedynczo łamane wywiera nacisk na krawędzie żuchwy i dziąsła, ale wywiera również nacisk na krawędzie języka, kąciki ust, a czasem na podniebienie. Kiedy jeździec wywiera większy kontakt na wodzy, wędzidło zgina się w kształt litery V. Dzięki pojedynczemu łamaniu język ma więcej swobody niż w przypadku wędzidła podwójnie łamanego.

Wędzidło baucher posiada czankę, która tworzy niewielką dźwignię i wywiera presję na potylicę. Mimo tego, wędzidło dobrze sprawdza się na wrażliwszych koniach. 

Średnica kółek wędzidłowych: - mm

Grubość ścięgierza: 12 mm

Długość czanek wędzidłowych: 110 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło Baucher pojedynczo łamane Soft Contact 14 mm
Twoja ocena