darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
KANTARY I UWIĄZY! PROMOCJA -20%
BR Wędzidło D-Ring podwójnie łamane Soft Contact 16 mm

BR Wędzidło D-Ring podwójnie łamane Soft Contact 16 mm

BERIS Wędzidło oliwkowe podwójnie łamane D-ring 18 mm

BERIS Wędzidło oliwkowe podwójnie łamane D-ring 18 mm

BR Wędzidło D-Ring podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm

261,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
258028

Wędzidło typu D-RIng z podwójnie łamanym ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Kółka wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. 

Ścięgierz składa się z trzech części, z których środkowa leży płasko na języku i wywiera na niego większy nacisk niż wędzidło pojedynczo łamane.

Pierścienie typu D-ring oddziaływują jak mocniejsze pierścienie oliwkowe - nie obracające się kółka wędzidłowe powodują, że pomoce jeździeckie wyraźniej i bardziej bezpośrednio oddziaływują na koński pysk. D-Ring będzie lepiej dopasowanym wędzidłem dla koni, które mają tendencje do zbyt intensywnego bawienia się wędzidłem, potrzebują bardziej stabilnego wędzidła, a także koni w treningu, którym dodatkowe działanie na boki pyska może ułatwić prawidłowe odczytywanie pomocy jeździeckich. Kształt pierścieni uniemożliwia przeciąganie wędzidła przez pysk.

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło D-Ring podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm
Twoja ocena