DARMOWA DOSTAWA OD 299 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI!
-20% NA CAŁY ASORTYMENT FIRMY HKM ✓ promocja trwa do 28.02.24 ✓

BR Wędzidło oliwkowe podwójnie łamane Magic System Soft Contact 14 mm

229,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
252057

Podwójnie łamane pełne wędzidło oliwkowe ze ścięgierzem wykonanym z Cupriganu. Kółka wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Cuprigan to stop składający się z 89% miedzi, 7% aluminium, 3% żelaza i 1% cynku. Proces oksydacyjny stopu nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. Łatwo obracające się pierścienie sprawiają, że to wędzidło pozostawia możliwość ruchu w pysku i czyni je jednym z chętniej akceptowanych.

Wędzidła z serii Magic System łączą ruchomość wędzideł łamanych i możliwość kontroli wędzidła o prostym ścięgierzu. Specyficzny, opatentowany design tych wędzideł redukuje nacisk na język i zapobiega ich wbijaniu się w podniebienie. 

Wędzidło oliwkowe posiada nie obracające się kółka wędzidłowe, dzięki czemu pomoce jeździeckie wyraźniej oddziaływują na koński pysk. Będzie bardziej dopasowanym wędzidłem dla koni, które mają tendencje do zbyt intensywnego bawienia się wędzidłem. Wędzidło składa się z trzech części, z których środkowa leży płasko na języku i wywiera na niego większy nacisk niż wędzidło pojedynczo łamane.

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło oliwkowe podwójnie łamane Magic System Soft Contact 14 mm
Twoja ocena