darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
WALENTYNKI! 15% rabatu na cały koszyk z kodem: LOVE
TN140006_Edelstahl_Kupfer.jpg

BUSSE Wędzidło podwójnie łamane z miedzianym łącznikiem 48h

BR Wędzidło oliwkowe podwójnie łamane Sweet Iron Magic System 14 mm 48h

238,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: Wybierz opcje
SKU
252063_48h

Wędzidło zwykłe Sweet Iron ze ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Kółka wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje.

Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech  ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem.

Wędzidła z serii Magic System łączą ruchomość wędzideł łamanych i możliwość kontroli wędzidła o prostym ścięgierzu. Specyficzny, opatentowany design tych wędzideł redukuje nacisk na język i zapobiega ich wbijaniu się w podniebienie. 

Wędzidło oliwkowe posiada nie obracające się kółka wędzidłowe, dzięki czemu pomoce jeździeckie wyraźniej oddziaływują na koński pysk. Będzie bardziej dopasowanym wędzidłem dla koni, które mają tendencje do zbyt intensywnego bawienia się wędzidłem.

Wędzidło składa się z trzech części, z których środkowa leży płasko na języku i wywiera na niego większy nacisk niż wędzidło pojedynczo łamane.

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Więcej informacji
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło oliwkowe podwójnie łamane Sweet Iron Magic System 14 mm 48h
Twoja ocena