darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
KANTARY I UWIĄZY! PROMOCJA -20%

BR Wędzidło oliwkowe proste z portem Sweet Iron 14 mm

225,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
252061

Wędzidło zwykłe Sweet Iron ze ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Kółka wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje.

Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech  ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem.

Wędzidło oliwkowe posiada nie obracające się kółka wędzidłowe, dzięki czemu pomoce jeździeckie wyraźniej oddziaływują na koński pysk. Będzie bardziej dopasowanym wędzidłem dla koni, które mają tendencje do zbyt intensywnego bawienia się wędzidłem. Wędzidło z portem zapewnia większą stabilność w pysku oraz wywiera większy nacisk na dziąsła i pysk od wędzideł łamanych.

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło oliwkowe proste z portem Sweet Iron 14 mm
Twoja ocena