darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
KANTARY I UWIĄZY! PROMOCJA -20%
BR Wędzidło z wąsami pojedynczo łamane Sweet Iron 14 mm

BR Wędzidło z wąsami pojedynczo łamane Sweet Iron 14 mm

BERIS Wędzidło podwójnie łamane z wąsami 18 mm

BERIS Wędzidło podwójnie łamane z wąsami 18 mm

BR Wędzidło z wąsami podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm

261,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
254035

Podwójnie łamane wędzidło z wąsamize ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Czanki wędzidłowe i rdzeń ścięgierza wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. 

Ścięgierz składa się z trzech części, z których środkowa leży płasko na języku i wywiera na niego większy nacisk niż wędzidło pojedynczo łamane.

Wąsy pełnego wędzidła policzkowego wywierają boczny nacisk, co jest szczególnie przydatne w treningu młodych koni, ponieważ ułatwia skręcanie. Czanki zapobiegają przeciąganiu wędzidła przez pysk. 

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 18 mm

Długość czanek wędzidłowych: 165 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło z wąsami podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm
Twoja ocena