darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
WALENTYNKI! 15% rabatu na cały koszyk z kodem: LOVE
BR Wędzidło z wąsami proste Mullen Mouth Combo Comfort 18 mm

BR Wędzidło z wąsami proste Mullen Mouth Combo Comfort 18 mm

BR Wędzidło z wąsami podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm

BR Wędzidło z wąsami podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm

BR Wędzidło z wąsami pojedynczo łamane Sweet Iron 14 mm

252,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
254034

Pojedynczo łamane wędzidło z wąsamize ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Czanki wędzidłowe i rdzeń ścięgierza wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. 

Wędzidło pojedynczo łamane wywiera nacisk na krawędzie żuchwy i dziąsła, ale wywiera również nacisk na krawędzie języka, kąciki ust, a czasem na podniebienie. Kiedy jeździec wywiera większy kontakt na wodzy, wędzidło zgina się w kształt litery V. Dzięki pojedynczemu łamaniu język ma więcej swobody niż w przypadku wędzidła podwójnie łamanego.

Wąsy pełnego wędzidła policzkowego wywierają boczny nacisk, co jest szczególnie przydatne w treningu młodych koni, ponieważ ułatwia skręcanie. Czanki zapobiegają przeciąganiu wędzidła przez pysk. 

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 18 mm

Długość czanek wędzidłowych: 165 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło z wąsami pojedynczo łamane Sweet Iron 14 mm
Twoja ocena