darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
KANTARY I UWIĄZY! PROMOCJA -20%
BR Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm 48h

BR Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Sweet Iron 14 mm 48h

BR Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Soft Contact 14 mm 48h

BR Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Soft Contact 14 mm 48h

BR Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Sweet Iron Magic System 14 mm 48h

216,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: Wybierz opcje
SKU
251106M_48h

Wędzidło zwykłe Sweet Iron ze ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Kółka wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje.

Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech  ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem.

Wędzidła z serii Magic System łączą ruchomość wędzideł łamanych i możliwość kontroli wędzidła o prostym ścięgierzu. Specyficzny, opatentowany design tych wędzideł redukuje nacisk na język i zapobiega ich wbijaniu się w podniebienie. 

Wędzidło podwójnie łamane składa się z trzech części, z których środkowa leży płasko na języku i wywiera na niego większy nacisk niż wędzidło pojedynczo łamane. Łatwo obracające się pierścienie sprawiają, że to wędzidło pozostawia możliwość ruchu w pysku i czyni je jednym z chętniej akceptowanych. 

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Więcej informacji
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło zwykłe podwójnie łamane Sweet Iron Magic System 14 mm 48h
Twoja ocena