darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
WALENTYNKI! 15% rabatu na cały koszyk z kodem: LOVE
BR Wędzidło zwykłe plastikowe pojedynczo łamane Combo Comfort 18 mm

BR Wędzidło zwykłe plastikowe pojedynczo łamane Combo Comfort 18 mm

BR Wędzidło zwykłe pojedynczo łamane Sweet Iron Magic System 14 mm

BR Wędzidło zwykłe pojedynczo łamane Sweet Iron Magic System 14 mm

BR Wędzidło zwykłe pojedynczo łamane Sweet Iron 14 mm

207,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
251103M

Wędzidło zwykłe Sweet Iron ze ścięgierzem pokrytym słodkim żelazem (niebieski kolor). Kółka wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Słodki stop z żelaza zachęca konia do żucia i produkcji śliny. Stop podczas reakcji z wilgocią, ciepłotą ciała i powietrzem zaczyna pokrywać się rdzą, która nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Z postępem tego procesu niebieski kolor zaczyna zmieniać się w rdzawy, ale posmak powierzchni pozostaje.

Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech  ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło pojedynczo łamane wywiera nacisk na krawędzie żuchwy i dziąsła, ale wywiera również nacisk na krawędzie języka, kąciki ust, a czasem na podniebienie. Kiedy jeździec wywiera większy kontakt na wodzy, wędzidło zgina się w kształt litery V. Dzięki pojedynczemu łamaniu język ma więcej swobody niż w przypadku wędzidła podwójnie łamanego. Łatwo obracające się pierścienie sprawiają, że to wędzidło pozostawia możliwość ruchu w pysku i czyni je jednym z chętniej akceptowanych. 

Średnica kółek wędzidłowych: 65 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło zwykłe pojedynczo łamane Sweet Iron 14 mm
Twoja ocena