DARMOWA DOSTAWA OD 299 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI! ★ Z uwagi na dużą ilość zamówień informujemy, że czas realizacji zamówień może się wydłużyć.
✻ KALENDARZ ADWENTOWY ✻✻ 1-4 grudnia BR-20% ✻
ABSORBINE Odżywka do kopyt Hooflex All Natural 444ml 48h

ABSORBINE Odżywka do kopyt Hooflex All Natural 444ml 48h

KERALIT Płyn do kopyt Huf-Festiger 250ml 48h

179,00 zł
Dostępność: 48h
SKU
huf_festiger_250_48h

Chroni - Pielegnuje – Stabilizuje 

Redukuje łamliwość i ścieranie się rogu kopytowego.
Idealny dla koni niepodkutych.
Ochrona przed chorobą linii białej.
Dobrze dopasowuje się do podkowy.
Wzmacnia ściany i podeszwy.
Stabilizuje kopyta poprzez wiązania molekularne.

KERALIT HOOF STABILIZER to połączenie substancji aktywnych, które poprawiają i wzmacniają białka obecne w rogu kopytowym.

Stymuluje cząsteczki keratyny, czyli głównego składnika i białka rogu kopytowego, do tworzenia coraz to nowych wiązań z sąsiednimi cząsteczkami. To znacznie poprawia wytrzymałość i odporność na ścieranie rogu kopytowego bez negatywnego wpływu na mechanizm kopyta i jego nawilżenie.

W przeciwieństwie do innych produktów, KERALIT HOOF STABILIZER nie tworzy zewnętrznej warstwy ochronnej ani nie dodaje obcej substancji do rogu: raczej pomaga poprzez wzmocnienie struktury molekularnej rogu.

W porównaniu z twardymi kopytami koni żyjących na wolności, kopyta koni udomowionych są bardzo obciążone przez życie w stajni, jazdę po twardym podłożu i stres związany z zawodami. Róg kopytowy jest dodatkowo uszkadzany przez produkty degradacji i mikroorganizmy znajdujące się w ściółce stajennej. Powoduje to często pęknięcia, rysy i szczeliny, a także sprawia, ze róg kopytowy staje się miękki i podatny na procesy gnilne. Kopyta podkuwane często pękają lub zdzierają się w okolicy gwoździ lub starych otworów po gwoździach, nie zapewniając już idealnego dopasowania podkowy.

Takim uszkodzeniom można zapobiec stosując KERALIT HOOF STABILIZER, który poprawia jakoś rogu. Zdrowy, rosnący róg kopytowy zostanie skutecznie ustabilizowany i zabezpieczony przed przedwczesnym starzeniem się.

Zastosowanie KERALIT HOOF STABILIZER zmniejsza również negatywny wpływ amoniaku i mikroorganizmów występujących w ściółce stajennej.

Same dodatki paszowe nie wystarczą! Pasza często zawiera witaminy i mikroelementy poprawiające jakoś rogu. Są one jednak skuteczne tylko w przypadku rogu w okolicy koronki. Róg ściany kopyta pod koronką składa się z „martwych" komórek, które nie mogą być już odżywiane przez substancje odżywcze znajdujące się w STABILIZER działa natychmiastowo na ścianę wsporowa i podeszwę, wzmacniając utwardzając róg w tych miejscach. Już po dwóch tygodniach stosowania preparatu KERALIT HOOF STABILIZER można zauważyć nieco bardziej błyszczący róg i znacznie wyraźniejszy odgłos kopyt na podłożu.

KERALIT Instrukcje dot. stosowania:

Podczas stosowania produktu koń powinien stać na czystej, suchej powierzchni w dobrze wentylowanym miejscu. Dla uzyskania optymalnego efektu KERALIT HOOF STABILIZER musi wniknąć w róg. Najlepiej jest to osiągnąć, gdy kopyta przed zabiegiem są czyste, suche i odtłuszczone. Przez 2-3 dni przed zabiegiem nie należy nakładać na te miejsca substancji zawieranych tłuszcz lub olej. Nie należy myć kopyt przed zabiegiem.

Najlepsze rezultaty osiąga się, jeśli koń wcześniej przejdzie po piasku lub użyj twardej szczotki.

KERALIT HOOF STABILIZER należy stosować dwa razy w tygodniu przez pierwsze 2-3tvgodnie. a następnie raz w tygodniu. Podczas każdego zabiegu nanieś stabilizator 2-3razy na powierzchnie kopyta za pomocą pędzelka. Następnie pozostaw konia w spokoju na około 15 minut, pozwalając wniknąć lub wyschnąć. W tym czasie kopyta poddane zabiegowi nie musza by trzymane w powietrzu.

Nakładać tylko na podeszwy (nie strzałki), ściany wsporowe i dolne części ścian kopyta. Nie stosować na koronkę lub piętkę!

Nie należy stosować preparatu KERALIT HOOF STABILIZER na zranione kopyta, o ile nie zaleci tego lekarz weterynarii.

Do stosowania przy zimnej, mokrej pogodzie:

Wilgotne lub nawet mokre kopyta wchłaniają mniejsza ilość HOOF STABILIZER. Dlatego wystarczy nalożyć mniejszą ilość HOOF STABILIZER kilka razy w tygodniu. Jeśli to możliwe, rekomendujemy, by koń przebywał w suchym miejscu przez 1-2 godziny przed zabiegiem.

Konie podkute:

Nałożyć KERALIT HOOF STABILIZER na najniższa część ściany kopyta od podkowy aż do gwoździ. Nakładać od pazura w kierunku piętki, równolegle do koronki, obejmując około 1/3 ściany kopyta..

Preparat należy nakładać równomiernie: na podeszwy u wrażliwych koni w celu uniknięcia stosowania wkładek. Oczyścić drutem stare otwory po gwoździach, aby umożliwić wnikniecie preparatu.

Konie bose:

Nanieś KERALIT HOOF STABILIZER na ścianę wsporowa i ścianę puszki kopytowej. Nakładać od pazura w kierunku piętki, równolegle de koronki, obejmując około 1/3 ściany kopyta. Nakładać na podeszwy u koni, które często poruszaj się po twardym podłożu, jak również tych wrażliwych.

Stosować częściej (2-3 razy w tygodniu) tylko wtedy, gdy róg kopytowy (keratyna) wykazuje oznaki rozkładu.

Po użyciu przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą.

Stosować tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Produkt niebezpieczny w przypadku połknięcia, wdychania lub kontaktu ze skóra. Może powodować uczulenie. W przypadku kontaktu ze skóra lub oczami dokładnie spłukać woda. W przypadku polkniecia produktu lub dostania się do oczu należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza i przedstawić etykietę produktu Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Niebezpieczny dla zdrowia, zawiera aldehyd glutarowy. Nie karmić zwierząt produktem! Tylko do użytku zewnętrznego na róg kopytowy!

Instrukcje dot. stosowania!

Tylko do użytku zewnętrznego na róg kopytowy/kopyto! Zawiera aldehyd glutarowy Może powodować podrażnienia skóry. Może powodować reakcje alergiczne skóry. Może powodować poważny uraz oczu. Może powodować reakcje alergiczne, objawy podobne do astmy lub dolegliwości układu oddechowego w przypadku wdychania.

Może podrażniać drogi oddechowe. Unikać wdychania oparów/aerozoli. Stosować rękawice ochronne i ochronne oczu. W PRZYPADKU WDYCHANIA: Jeśli oddychanie jest utrudnione, wynieś osobę na zewnątrz i umieścić w pozycji, w której łatwiej będzie jej oddychać. W przypadku podrażnienia skóry lub oczu, skonsultować się z lekarzem. W przypadku utrzymywania podrażnienia oczu: zwrócić się o pomoc lekarska. W przypadku połknięcia lub wystąpienia objawów ze strony układu oddechowego: skontaktować się z lekarzem.

Pojemność 250 ml.

Więcej informacji
Dostępność 48h
Producent Waldhausen
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:KERALIT Płyn do kopyt Huf-Festiger 250ml 48h
Twoja ocena