darmowa dostawa od 299 zł 30 dni na zwrot towaru
WALENTYNKI! 15% rabatu na cały koszyk z kodem: LOVE
''Ujeżdżenie na XXI wiek

''Ujeżdżenie na XXI wiek" Paul Belasik 48h

"Poradnik młodego jeźdźca" Isabelle von Neumann-Cosel 48h

"Siodło - prawidłowe dopasowanie" Joyce Herman 48h

85,00 zł
Dostępność: 48h
SKU
siodlo_prawidlowe_dopasowanie_48h

Książka „Siodło – Prawidłowe dopasowanie” dr Joyce Harman to obowiązkowa lektura dla pasjonatów jeździectwa. Autorka, lekarz weterynarii i specjalistka w zakresie dopasowania siodeł, zaznacza, że 75% badanych przez nią koni niewłaściwie poruszających się i niechętnych do współpracy miało niedopasowane siodła, co stanowi powszechny problem.

Celem tego swoistego poradnika jest troska o pełen  komfort i wyeliminowanie bólu podczas jazdy konnej – zarówno konia, jak i jeźdźca.

Prawidłowo dopasowane siodło sprawia, że koń: chętnie pracuje, płynnie porusza się po liniach prostych i łukach, bez oporu przyjmuje pomoce jeźdźca, kroczy lekko i elastycznie, oszczędzając kończyny i stawy.

Właściwie dopasowane siodło powoduje, że jeździec: siedzi na koniu w równowadze i rozluźnieniu, skutecznie pracuje nad swoim dosiadem, subtelnie i zrozumiale używa pomocy oraz ma wrażenie, że prawidłowa jazda jest bardziej satysfakcjonująca.

Książka radzi, jak kroku po kroku dokonać właściwego dopasowania siodła (ocena i pomiar grzbietu konia, zakup siodła, osiodłanie), także w nietypowych warunkach (konie problematyczne, stosowanie wkładek korekcyjnych).

Autorka zaznacza, że właściwe dopasowanie nie zależy od marki ani ceny, drogie i markowe siodło może spowodować takie same problemy jak to z niższej półki cenowej. Najważniejszy jest umiejętny wybór, który stanowi złożony proces.

Siodło to „łącznik” między jeźdźcem a koniem, warunkujący dobry kontakt i udaną współpracę. Dopasowane siodło to ważna inwestycja, a niniejsza książka to obowiązkowe wsparcie w dokonaniu dobrego wyboru.

Więcej informacji
Dostępność 48h
Producent Producenci książek różni
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:"Siodło - prawidłowe dopasowanie" Joyce Herman 48h
Twoja ocena