DARMOWA DOSTAWA OD 299 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI!
TORPOL Ochraniacze stajenne magnetyczne Nelson przednie - czarne roz S WYPRZEDAŻ

TORPOL Ochraniacze stajenne magnetyczne Nelson przednie - czarne roz S WYPRZEDAŻ

DAW-MAG Puśliska ujeżdżeniowe WYPRZEDAŻ

DAW-MAG Puśliska ujeżdżeniowe WYPRZEDAŻ

TORPOL Ochraniacze stajenne magnetyczne Nelson tylne - czarne roz S WYPRZEDAŻ

Regular Price 489,00 zł Special Price 342,30 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 342.30 zł
Dostępność: 48h
SKU
3401-2_S

Polecane w profilaktyce, rehabilitacji i jako wspomaganie leczenia po urazach. Szczególnie zalecane koniom ze skłonnościami do opojów i obrzęków, po urazach ścięgien i stawów, narażonych na duży wysiłek.  Anatomiczny kształt zapewnia optymalne dopasowanie ochraniaczy do pęcin konia. Magnesy, umiejscowione wzdłuż ścięgien, tworzą pole magnetyczne, które, rozszerzając naczynia krwionośne, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu oraz regenerację tkanek po wysiłku. W naturalny sposób wyrównuje deficyt energetyczny, co pozwala na szybsze uruchomienie procesów regeneracyjnych organizmu.
Podszycie z futerkowej dzianiny wełnianej zapewnia naturalną termoregulację oraz łagodny mikromasaż. Ułatwia utrzymanie stałej temperatury ciała. Umożliwia oddychanie organizmu przez skórę. Przyjmuje pot w ilości odpowiadającej 1/3 własnej masy. Nie przegrzewa i nie powoduje zapocenia organizmu. Nogi bez względu na temperaturę środowiska zawsze pozostają suche. Praktyczne zastosowanie przez cały rok.
Wzór zastrzeżony, podlega ochronie prawnej na terenie Unii Europejskiej GGM: 000967161.

Informacje techniczne:

 • Warstwa zewnętrzna: ortalion, materiał oddychający, odporny na rozdarcia
 • Podszycie: wełna owcza Nelson
 • Włóknina ocieplająco - stabilizująca
 • Wewnątrz neodymowe biostymulatory magnetyczne NMB o mocy powyżej 2500 gaus/szt., umieszczone wzdłuż ścięgien, pomiędzy warstwami materiałów w sposób stały
 • Ilość magnesów na tylne nogi: 8 NMB
 • Magnesy zabezpieczone folią propylenową
 • Wykończenie: taśma nośna
 • Logo producenta
 • Zapięcie tył 4 rzepy

Zawartość opakowania:
Komplet tył 2 szt.

Rozmiar:
Full lub Pony
 
Dostępne kolory:
czarny z szarą wstawką


Zalety magnetycznych wyrobów dla koni:

Derki i ochraniacze Magnetic Field Therapy by Torpol? powstały w oparciu o najnowsze zdobycze nauki w dziedzinie magnetoterapii. Neodymowe aktywatory magnetyczne (NMA) zastosowane w produktach Torpol? stworzono na potrzeby koni. Chronione są patentem UE Nr 0793158BIOflex?PLUS. NMA namagnesowane zostały cyrkularnym, stałym polem magnetycznym, ze zmieniającą się kolejnością biegunów. Zastosowana technologia umożliwia bezpieczne przenikanie pola magnetycznego bezpośrednio do komórek. Może być stosowana długofalowo, zarówno w rehabilitacji, jak i w profilaktyce. Szczególnie zalecana w celu szybszej rehabilitacji urazów narządu ruchu, a także u koni zdrowych w profilaktyce kontuzji i w celu poprawienia osiągów. Wszystkie NMA BIOflex?PLUS są magnesami trwałymi. Raz uzyskany magnetyzm utracić mogą jedynie pod wpływem skrajnie silnego przeciwpola magnetycznego lub w temperaturze powyżej 80°C.

Poza NMA w produktach firmy Torpol stosowane są również neodymowe biostymulatory magnetyczne (NMB) o wysokiej mocy, zwane inaczej permanentnymi. Należą one do grupy magnesów ziem rzadkich. Są najnowszym materiałem magnetycznym odkrytym w 1983 roku, wytwarzanym na bazie neodymu, żelaza Nd2Fe14. Charakteryzują się, najwyższym spośród znanych magnesów, stosunkiem indukcji magnetycznej do rozmiarów.

Wszystkie magnesy zastosowane w produktach Magnetic Field Therapy by Torpol? poprzez aktywację naturalnych sił organizmu pobudzają procesy regeneracyjne. Zwiększają metabolizm komórek, a działanie pola magnetycznego wspomaga dynamikę wymiany jonowej. Regulują krążenie krwi i poprawiają przemianę materii. Komórki organizmu zaopatrzone zostają w zwiększoną ilość tlenu, dzięki czemu toksyny wydalane są szybciej z organizmu. W efekcie przyspieszeniu ulegają procesy regeneracyjne i rekonwalescencja. Produkty Magnetic Field Therapy by Torpol? mogą być z powodzeniem używane jako środek wspomagający w trakcie stosowania różnych metod terapii naturalnej (akupunktura, chiroterapia, masaż).

Derki oraz ochraniacze Magnetic Field Therapy by Torpol? chronione są patentem UE nr GGM: 000967203-001/000967203-002,000967161-001. Opracowane zostały z myślą o koniach wykorzystywanych w sporcie, rekreacji, po wypadkach, urazach i? o emerytach. Przy doborze magnesów wzięto pod uwagę rodzaj i sposób ich umieszczenia, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc najbardziej narażonych na urazy.

 


Właściwości lecznicze wełny

Wełna posiada wiele zalet, ale przede wszystkim  

 • ułatwia utrzymanie stałej (optymalnej) temperatury ciała
 • umożliwia oddychanie organizmu przez skórę
 • daje szybkie efekty wysuszenia skóry konia po wysiłku
 • w naturalny sposób masuje ciało konia.

Wełna owcza posiada również właściwości wykorzystywane w rehabilitacji i profilaktyce leczniczej. Umożliwia oddychanie organizmu przez skórę. Dzięki sprężystości włókien wyroby podszyte wełną nie przylegają całą swoją płaszczyzną do ciała konia.

Włókna wełniane posiadają zdolność do kurczenia się i rozprężania pod wpływem zmian temperatury. Powoduje to samoistny przepływ powietrza, a przez to uzyskanie właściwych warunków termicznych. Ta naturalna termoregulacja sprawia, że konie okryte wełnianymi derkami nie będą się pociły i przegrzewały.

Spośród włókien naturalnych wełna owcza posiada największą higroskopijność. Potrafi przyjąć parę wodną w ilości odpowiadającej 1/3 własnej masy, nie sprawiając w dotyku wrażenia wilgotnej. Stosując wełniane wyroby po treningu uzyskuje się szybki efekt wysuszenia, ponieważ wełna absorbuje obfite ilości potu, a w trakcie przewietrzania szybko się go pozbywa.

 Mikromasaż włóknami wełny zapewnia pożądane ukrwienie komórek, poprawiając  krążenie. 

 Wełna owcza przynosi korzystne efekty, wspomagając leczenie różnych schorzeń

 • stany po urazach i złamaniach 
 • stany zapalne ścięgien, mięśni i więzadeł
 • zmiany zwyrodnieniowe kończyn i kręgosłupa
 • zespoły bólowe, w szczególności na tle reumatycznym 
 • choroby krążenia
Więcej informacji
Dostępność 48h
KOLOR (koń w stajni) czarny
ROZMIAR (koń w stajni) S
Producent MEGA WYPRZEDAŻ!
W promocji Tak
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:TORPOL Ochraniacze stajenne magnetyczne Nelson tylne - czarne roz S WYPRZEDAŻ
Twoja ocena