WAKACYJNA PROMOCJA! DARMOWA DOSTAWA OD 99 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI!

 

WSZYSTKO O DOSTĘPNOŚCI PRODUKTÓW

WSZYSTKO O ZAMÓWIENIACH 

WSZYSTKO O ZNIŻKACH I RABATACH

WSZYSTKO O WYMIANACH

WSZYSTKO O ZWROTACH

WSZYSTKO O REKLAMACJACH

 

 

 


 

 

 

 

WSZYSTKO O DOSTĘPNOŚCI PRODUKTÓW

 

 

1. Dlaczego w sklepie stacjonarnym nie ma wszystkich produktów dostępnych w sklepie internetowym?
W naszym sklepie internetowym posiadamy niemal 60.000 produktów, które występują w setkach wariantów. Wiele z nich dostępnych jest w rozmaitych kolorach i rozmiarach. Z przyczyn technicznych nie jesteśmy w stanie posiadać wszystkich tych produktów w naszych sklepach stacjonarnych. Ale chętnie zamówimy każdy produkt na indywidualne życzenie klienta.
 
2. Czy wszystkie produkty dostępne w sklepie internetowym są dostępne od ręki?
Nie, zdecydowana większość jest dostępna na zamówienie i sprowadzana dopiero na potrzeby klienta. Produkty dostępne od ręki posiadają stosowną informację.

3. Dlaczego nie mogę wybrać interesującego mnie wariantu produktu?
Nasza strona jest połączona ze stanami magazynowymi większości producentów. Jeśli w danym momencie nie można wybrać danego wariantu, oznacza to, że w tej chwili jest on niedostępny w hurtowni. Możesz go oczywiście zamówić telefonicznie lub mailowo ale musisz się liczyć z bardzo długim okresem oczekiwania na niego.

4. Czy jeśli udało mi się wybrać produkt, to jest on dostępny w hurtowni?
W zdecydowanej większości przypadków tak i okres oczekiwania wyniesie tyle, ile jest napisane na stronie produktu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie okazuje się, że produkt jest jednak niedostępny w hurtowni. W takim przypadku obsługa sklepu zaproponuje zamiennik bądź poda przybliżoną datę dostępności produktu u producenta. Nie możemy jednak zagwarantować, że produkt pojawi się na 100% w podanym terminie. Oczywiście w miarę możliwości staramy się informować o wszystkim na bieżąco.
 
5. Interesuje mnie zamówienie produktu, którego nie ma na stronie, ale jest w katalogu.
Oczywiście istnieje taka możliwość o ile katalog jest aktualny i produkt wciąż jest dostępny u producenta. W takim przypadku prosimy o bezpośredni kontakt ze sklepem internetowym – telefonicznie 603 98 88 24 lub mailowo internet@pasi-konik.pl.
 
6. Czy można u nas zamówić produkt dowolnego producenta?
Mamy ściśle określonych producentów, z którymi współpracujemy. Ich lista jest dostępna w zakładce PRODUCENCI. Jeśli wybrana marka nie widnieje na naszej liście, to raczej nie mamy możliwości zamówienia produktu od niej. Aczkolwiek jeśli dany produkt nie jest ci potrzebny bardzo pilnie, to zadaj nam pytanie odnośnie niego, a postaramy się go dla ciebie sprowadzić.
 
7. Czym są produkty robione na indywidualne zamówienie?
Są to produkty robione pod specjalnie życzenie klienta czy też w wybranej przez niego kolorystyce. Zaliczają się do nich wszystkie produkty, które są produkowane zgodnie z wytycznymi klienta. Są to między innymi oficerki firmy Petrie, Hippica czy Cavallo, produkty firmy Daw-Mag oraz produkty firmy E.A. Mattes. Z uwagi na to, że towar jest dopiero produkowany wg wytycznych klienta należy się liczyć z dluższym okresem oczekiwania – wynosi on nawet do 3 m-cy. Na takie produkty wymagamy wcześniejszej przedpłaty (lub wpłacenia zaliczki). Nie ma możliwości zwrotu takich produktów.

 

 


 

 

 

 

WSZYSTKO O ZAMÓWIENIACH

 

 

1. Kiedy zamówienie jest przyjmowane do realizacji?
Dzieje się to w momencie przyjęcia go przez obsługę sklepu internetowego. W momencie zaakceptowania system generuje odpowiednią wiadomość e-mail, która zostaje wysłana na adres podany w zamówieniu.


2. Od kiedy należy liczyć czas realizaji zamówienia?
Decyduje data przyjęcia zamówienia do realizacji, a nie data złożenia zamówienia.

3. Ile czasu trwa realizacja zamówienia?
Każdy produkt posiada informację o swojej dostępności wyrażoną w dniach roboczych. Realizacja zamówienia zajmie tyle, ile wynosi czas oczekiwania na produkt z najdłuższym okresem dostępności.

4. Czy faktycznie muszę czekać 14 dni roboczych na moje zamówienie?
Jest to najczęstszy okres oczekiwania na produkty. Większość rzeczy jest dostępna na zamówienie, w związku z czym należy uzbroić się w cierpliwość. Jeśli zamówienie jest pilne, to obsługa naszego sklepu może pomóc i w miarę możliwości wybrać zamienniki dostępne od ręki, np. szczotkę innego producenta, bryczesy w innym kolorze czy preparat o podobnym działaniu. W takim wypadku prosimy o stosowną informację wpisaną w uwagach końcowych.

5. Gdzie znajdę informację o statusie zamówienia?
Wszystkie informacje są wysyłane na skrzynkę mailową. Status zamówienia jest na bieżąco aktualizowany w zależności od etapu, na jakim się znajduje. Jeśli zamówienie składałeś jako zarejestrowany klient to zawsze po zalogowaniu się do panelu klienta możesz sprawdzic status swojego zamówienia.

6. Ile czasu czeka na mnie moje zamówienie w przypadku odbioru osobistego?
Zamówienia czekają dwa tygodnie. W momencie skompletowania zamówienia zostaje wysłany mail z informacją o możliwym odbiorze oraz SMS na numer telefonu podany przy składaniu zamówienia. W momencie, gdy upłyną dwa tygodnie, zamówienie zostaje anulowane, a produkty wyłożone na sklep.


7. Co w przypadku, gdy nie mogę odebrać zamówienia o czasie?
Jeśli z jakichś przyczyn zamówienie nie może zostać odebrane w podanym terminie, to prosimy o kontakt z wybranym sklepem. Wówczas obsługa sklepu przetrzyma zamówienie do ustalonego terminu.

8. Kiedy zamówienie zostaje anulowane?
Zamówienie zostaje anulowane w momencie, gdy klient nie odbiera zamówienia w przeciągu dwóch tygodni, jeśli przez dwa tygodnie nie można się skontaktować z klientem bądź na wyraźne życzenie klienta.

 


 

 

 

WSZYSTKO O ZNIŻKACH I RABATACH

 

 

1. Czy w momencie kiedy jest promocja w sklepie internetowym to również jest ona dostępna w sklepie stacjonarnym?
Niestety, nie. Zarówno w sklepie internetowym jak i w sklepach stacjonarnych promocje są przeprowadzane oddzielnie i nie pokrywają się.
 
2. W jaki sposób mogę uzyskać stałą zniżkę w sklepie stacjonarnym?
Aby móc korzystać ze stałej zniżki w wysokości 5% w naszych sklepach stacjonarnych musisz wyrobić sobie Kartę Stałego Klienta. W tym celu musisz okazać paragony na łączną kwotę 800 zł. Paragony mogą być z dowolnego okresu, jednak muszą być na tyle czytelne, aby można było dostrzec nazwę sklepu oraz kwotę, na jaką zostały zrobione zakupy. Obsługa sklepu poprosi o wypełnienie formularza programu lojalnościowego oraz wyda Kartę Stałego Klienta. Poniżej wmożesz zapoznać się z progami rabatowymi w sklepie stacjonarnym.
 
3. Jakie progi rabatowe są dostępne w sklepie stacjonarnym?
Progi rabatowe w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym są zbliżone jednak nie takie same. W sklepie stacjonarnym można otrzymać Kartę Stałego Klienta dopiero po wydaniu 800 zł. Jest to równoznaczne ze stałym 5% rabatem na wszystkie produkty. Po wydaniu kolejnej kwoty w wysokości 2500 zł rabat zwiększa się do maksymalnej 7% zniżki. Uzyskany rabat jest niezależny od dalszych zakupów klienta. Obowiązuje na wszystkie zakupy klienta z wykluczeniem usług (pranie, wysyłka) oraz zakupu bonów. Należy również pamiętać, że promocje nie łączą się.
 
4. W jaki sposób mogę uzyskać stałą zniżkę w sklepie internetowym?
Aby móc korzystać ze stałej zniżki w naszym sklepie internetowym musisz założyć konto i zebrać na nim minimum 50 punktów. Jest to równoznacznie ze zrealizowaniem zakupów na kwotę ponad 500 zł jako zarejestrowany klient naszego sklepu. Wydanie tej kwoty na zakupy w naszym sklepie zagwarantuje ci stałą zniżkę w wysokości 2%. Punkty są przyznawane jedynie za 'zrealizowane' zamówienia. W poniższym punkcie możesz zapoznać się z progami rabatowymi w sklepie internetowym.
 
5. Jakie są dostępne progi rabatowe w sklepie internetowym?
Istnieją 3 progi rabatowe w naszym sklepie internetowym. Uzależnione są one od zebranych punktów, które z kolei otrzymuje się za zrealizowane zakupy. Aby móc brać udział w naszym programie lojalnościowym należy wszystkie zakupy dokonywać jako zarejestrowany klient. Po zrealizowaniu zakupów na kwotę 500 zł (zebranie 50 punktów) otrzymuje się stałą zniżkę w wysokości 2%, po przekroczeniu zakupów na kwotę 800 zł (80 pkt) obowiązuje zniżka 5% a po przekroczeniu zakupów na kwotę 2500 zł (250 pkt) obowiązuje zniżka 7%. Punkty można również zbierać poprzez zapisanie się do newslettera jak i wystawianie opinii na zakupione produkty. Należy pamiętać, że zniżka nie dotyczy kosztów wysyłki oraz bonów do naszego sklepu. Również należy mieć na uwadze fakt, że promocje nie łączą się.
 
6. Czy rabat sam się zaktualizuje na moim koncie?
W przypadku sklepu internetowego zbieranie punktów oraz uzyskiwanie większych zniżek jest automatyczne tak długo jak dokonujesz zakupów jako zarejestrowany klient naszego sklepu. Natomiast w przypadku zniżek w naszym sklepie stacjonarnym niestety aktualizację przeprowadzamy ręcznie raz do roku w okolicach stycznia. Jeśli kolejna kwota 2500 zł naszego progu rabatowego została przekroczona wcześniej, to fakt ten można zgłosić obsłudze sklepu. Po sprawdzeniu obsługa przypisze nowy rabat bądź poinformuje ile jeszcze brakuje do uzyskania kolejnego 7% progu rabatowego. Ważne jest aby w przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych zawsze dokonywać zakupów na swoją Kartę Stałęgo Klienta.
 
7. Czy konto internetowe jest powiązane z Kartą Stałego Klienta?
Nie, są to osobne systemy. Jeśli jesteś już naszym klientem i posiadasz stałą zniżkę, to na twoje życzenie możemy przepisać twoją zniżkę między sklepami. W przypadku sklepu internetowego będziesz musiał założyć w nim konto i podać nam w mailu kod kreskowy z twojej Karty Stałego Klienta. Natomiast w przypadku sklepu stacjonarnego będziesz musiał wypełnić formularz karty stałego klienta i podać nam adres mailowy, który masz przypisany do swojego konta internetowego.
 
8. Czy jeśli posiadam stałą zniżkę w sklepie stacjonarnym to mogę z niej korzystać w sklepie internetowym lub na odwrót?
Nie przepisujemy twoich zniżek automatycznie między sklepami. Ale możesz poinformować nas o posiadaniu stałej zniżki w sklepie stacjonarnym (lub internetowym) i chęci skorzystania z niej w sklepie internetowym (lub stacjonarnym). Wtedy przepiszemy twoją zniżkę i będziesz mógł korzystać ze swojego rabatu w trakcie zakupów we wszystkich naszych sklepach.
 
9. Czy promocje sklepowe łączą się z moją stałą zniżką?
Rabaty nie łączą się niezależnie od sklepu ani od aktualnej promocji. Zawsze automatycznie jest naliczana większa, bardziej koszystna zniżka. Oczywiście wszystkie zakupy są przypisywane do konta właściciela jeśli zaznaczone to zostanie w trakcie dokonywania zakupów.

 


 

 

 

WSZYSTKO O WYMIANACH

- wymianie ani zwrotowi nie podlegają produkty wykonane na indywidualne zamówienie (np. oficerki, czapsy na miarę, czapraki/podkładki mattes w indywidualnie dobranej kolorystyce) 

 

 

1. Co jeśli nie trafiłem z rozmiarem produktu? 
Masz 30 dni od momentu odbioru przesyłki na poinformowanie nas, że chcesz zwrócić lub wymienić zakupiony produkt. Produkt oczywiście nie może nosić śladów użytkowania i musi być pozbawiony wszelakich zapachów. Pakujesz go wraz z paragonem lub jego kopią i czytelnie wypełnionym dokumentem wymiany i wysyłasz na adres sklepu: PASI-KONIK, ul. Ładna 23, 03-629 Warszawa.
 
2. Czy mogę wymienić produkt na zupełnie inny?
Produkt możesz wymienić na taki sam, ale w innym rozmiarze lub kolorze bądź też na zupełnie inny produkt w innej cenie. Jeśli produkt będzie tańszy to różnica w cenie zostanie ci zwrócona na konto. Jeśli będzie droższy to albo dokonasz dopłaty na nasze konto, albo dopłaty dokonasz u kuriera (plus 5 zł za opcję pobrania). Koszt pierwszej wymiany ponosi sklep.
 
3. Ile czasu będę czekał na przesyłkę z nowym produktem ze sklepu?
Najprawdopodobniej będziemy musieli zamówić dla ciebie produkt na wymianę. Będzie to trwało tyle czasu ile zostało napisane przy danym produkcie na naszej stronie – od 14 dni do 3 m-cy. Jeśli termin ten miałby się wydłużyć będziemy się z tobą kontaktować.
 
4. Kto ponosi koszt wysyłki zwrotnej?
Koszt przesyłki zwrotnej do sklepu ponosi klient. Natomiast koszt przesyłki pierwszej wymiany do klienta ponosi sklep.
 
5. Jeśli wymieniony produkt nadal nie pasuje?
Możesz go oczywiście ponownie do nas odesłać na swój koszt i możemy go ponownie dla ciebie wymienić. Niestety kolejna przesyłka od nas do ciebie będzie już płatna 20 zł (w tym 15 zł koszt wysyłki i 5 zł koszt pobrania) lub 15 zł w przypadku kiedy zapłacisz za nią przelewem na nasze konto.

 

 


 

 

 

WSZYSTKO O ZWROTACH

wymianie ani zwrotowi nie podlegają produkty wykonane na indywidualne zamówienie (np. oficerki, czapsy na miarę, czapraki/podkładki mattes w indywidualnie dobranej kolorystyce)

 
 
 
1. Gdzie mogę zwrócić zakupiony produkt?
Produkt można zwrócić w dowolnym sklepie stacjonarnym w Warszawie lub odesłać na adres: Sklep Jeździecki PASI-KONIK, ul. Ładna 23, 03-629 Warszawa.
 
2. Które produkty mogę zwrócić?
Zwrotom podlegają wszystkie produkty z wyłączeniem tych robionych na indywidualne zamówienie, zużytych, brudnych, uszkodzonych podczas przymierzania po dokonanym zakupie. Zwrotom również nie podlega jedzenie dla koni w papierowych opakowaniach ani jedzenie dla koni w opakowaniach, które zostały lub mogły zostać otwarte. Zwrotom również nie podlega prasa ani zakupione u nas w sklepie bony
 
3. Jak przygotować produkt do zwrotu?
Produkt należy przynieść do nas wraz z paragonem potwierdzającym zakup. Produkt powinien także posiadać dołączone do niego metki oraz oryginalne opakowanie. Natomiast jeśli będziecie zwracany produkt wysyłać do nas to pamiętajcie, żeby produkt zapakować tak, aby nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. Dobrze jest do paczki dołączyć oryginał lub kopię paragonu oraz dokładnie wypełniony formularz zwrotu. Numer rachunku bankowego powinien być wpisany czytelnie, aby nie budził podejrzeń. Proszę pamiętać, że produkt ma nie nosić śladów użytkowania i musi być pozbawiony wszelakich zapachów. Metki oraz oryginalne opakowanie powinny zostać koniecznie załączone do paczki zwrotnej.
 
4. Ile mam czasu na dokonanie zwrotu?
Jeśli zwracasz produkt kupiony w naszym sklepie stacjonarnym to masz 30 dni kalendarzowych na odniesienie go wraz z paragonem i metkami do nas do sklepu. Jeśli zwracasz produkt zakupiony w naszym sklepie internetowym to musisz poinformować nas o chęci zwrotu w przeciągu 30 dni kalendarzowych od daty otrzymania/odebrania towaru i nadać do nas paczkę.
 
5. Kto ponosi koszt wysyłki?
Koszt przesyłki zwrotnej do sklepu ponosi klient.
 
6. Ile czasu trwa rozpatrzenie zwrotu?
Na miejscu w sklepie zwrot zostanie dokonany od ręki lub w ciągu 7 dni (jest to zależne od wartości zwrotu). Natomiast w przypadku wysyłki zwracanego produktu na dokonanie zwrotu pieniędzy mamy 14 dni kalendarzowych. W rzeczywistości trwa to dużo szybciej – zwłaszcza jeśli otrzymamy czytelnie wypełniony formularz zwrotu, a produkt nie będzie budził żadnych podejrzeń.
 
7. W jakiej formie otrzymam zwrot pieniędzy?
W przypadku zwrotu produktu zakupionego (bądź opłaconego) w sklepie stacjonarnym niezależnie od formy płatności (gotówka bądź karta) dokonujemy zwrotu gotówką. W momencie kiedy nie posiadamy na sklepie wystarczającej kwoty, zwrot może zostać dokonany przelewem w terminie 7 dni. W przypadku kiedy dokonujesz zwrotu zamówienia opłaconego przelewem zwrotu dokonamy na konto, z którego przyszła do nas wpłata. Mamy na to 14 dni kalendarzowych, ale w rzeczywistości trwa to dużo szybciej.
 
8. Jaka kwota zostanie zwrócona?
Jeśli zwracany produkt nie nosi śladów użytkowania oraz jest kompletny, to zwracamy pełną cenę produktu, a w przypadku zwrotu całego zamówienia również poniesione koszty dostawy produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w naszym sklepie internetowym, np. koszty pobrania). Jeśli nie zwracacie całego zamówienia to otrzymacie jedynie zwrot ceny produktu.
 
9. Co jeśli zwracany produkt nosi ślady użytkowania albo posiada silny koński zapach?
W tym momencie kontaktujemy się z Wami, aby ustalić wysokość zwrotu. Przypominamy o dokładnym i czytelnym wypełnieniu dokumentu zwrotu wraz z aktualnym numerem telefonu.
 
 

 

 

 

 

WSZYSTKO O REKLAMACJACH

 

 

1. Jaki jest okres gwarancyjny produktu?
Okres gwarancji na większość produktów wynosi 2 lata chyba, że producent określił inaczej w karcie gwarancyjnej produktu.
 
2. Jaki produkt mogę zareklamować?
Zareklamować można każdy towar, który jest niezgodny z umową.
 
3. Gdzie mogę zareklamować produkt?
Reklamację można złożyć w dowolnej formie. Jednak dla celów dowodowych najbezpieczniej zrobić to pisemnie. Należy opisać zauważoną wadę i określić swoje żądania przewidziane w ramach rękojmi. Produkt można zareklamować w dowolnym Pasi-Koniku w Warszawie lub przesłać opis reklamacji i zdjęcia reklamowanego produktu na adres internet@pasi-konik.pl. Jeśli będziemy potrzebowali reklamowany produkt to skontaktujemy się w celu ustalenia formy jego dostawy do sklepu.
 
4. Zgubiłem paragon, czy nadal mogę zareklamować produkt?
Paragon fiskalny nie jest konieczny do zareklamowania produktu. Niemniej trzeba pamiętać, że znacznie ułatwia złożenie reklamacji. Jednak aby złożyć reklamację musisz przedstawić dowód zakupu danego produktu u nas w sklepie. Alternatywnym dowodem nabycia może być np. wydruk z karty płatniczej albo zamówienie w sklepie internetowym.
 
5. Jak przygotować produkt do reklamacji?
Produkt powinien być wyczyszczony bądź wyprany. Buty muszą mieć również wyczyszczoną podeszwę. Producenci z góry odrzucają reklamacje w przypadku produktów brudnych lub śmierdzących. Do reklamacji należy przekazać kompletny produkt – czyli np. całe ogłowie nawet jeśli do zareklamowania są tylko wodze, parę butów nawet jeśli do zareklamowania jest tylko jeden itp.
 
6. Ile czasu trwa rozpatrzenie reklamacji?
Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni kalendarzowych. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna.
 
7. Jak może zostać rozpatrzona reklamacja?
W trakcie składania reklamacji możesz wybrać jaka forma rozpatrzenia reklamacji najbardziej ci pasuje: zwrot pieniędzy, wymiana na nowy towar, naprawa oddanego produktu bądź obniżenie ceny produktu. Twoja sugestia zostanie wzięta pod uwagę przy rozpatrywaniu reklamacji, jednak z uwagi na przyczyny techniczne nie zawsze będzie mogła zostać spełniona. Zwrot pieniędzy jest zawsze wariantem ostatecznym - można się o niego ubiegać tylko wtedy, gdy sprzedawca nie miał możliwości naprawy lub wymiany towaru. W momencie, gdy reklamacja zostanie odrzucona produkt trafia w stanie niezmienionym z powrotem do klienta.
 
8. Czy uzyskanie informacji o decyzji producenta jest równoznaczne z możliwością odbioru towaru?
Nie, uzyskanie informacji odnośnie rozpatrzenia reklamacji nie jest równoznaczne z możliwością odbioru reklamowanego produktu. Sprzedawca jest zobowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego. Czas naprawy bądź wymiany jest uzależniony od wielu czynników nie zawsze zależnych tylko od sprzedawcy, m.in. dostępności produktu, okresu, w którym składano reklamację, specyfiki towaru. Wyjątek stanowi decyzja o zwrocie pieniędzy, po które można zgłosić się od razu.

9
. Co należy mieć podczas odbioru reklamacji?
Należy przyjść wraz z formularzem reklamacyjnym, który wydajemy podczas przyjmowania reklamacji.