WAKACYJNA PROMOCJA! DARMOWA DOSTAWA OD 99 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI!

Derki osuszające

Derki osuszające
Ustaw kierunek malejący
Wyświetl jako Krata Lista

Produkty 1-24 z 98

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Wyświetl jako Krata Lista

Produkty 1-24 z 98

na stronę

Czy potrzebuję derki polarowej?

Derka polarowa to idealna derka osuszająca. Głównie stosuje się ją, aby przykryć mokrego konia, np. po treningu lub po kąpieli. Jednak najczęściej jest stosowana w chłodne dni w trakcie stępa przed treningiem, aby pomóc rozgrzać mięsnie konia jak i zaraz po treningu, aby jego mięśnie powoli wracały do normalnej temperatury. Derka polarowa również chroni konia przed przeciągami czy zawianiem, co jest szczególnie niebezpieczne kiedy koń jest rozgrzany i spocony po treningu.

Jaką derkę osuszającą wybrać?

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór derek polarowych dla konia w różnych kolorach, gramaturach czy wzorach. Jeśli szukasz derki osuszającej do przykrycia konia na chwilę po treningu wystarczy zwykła derka polarowa z pojedynczym zapięciem z przodu. Jeśli jednak koń ma stać w niej dłuższy czas lub chcesz ją wykorzystać jako derka do transportu to polecamy zakupić derkę polarową z pasami krzyżowymi pod brzuchem. Da nam to gwarancję, że derka nie będzie przesuwała się na koniu. Bardzo fajną opcją jest derka polarowa z odpinanymi pasami krzyżowymi pod brzuchem. Kupujące taką derkę otrzymujemy bardzo wszechstronny produkt. Istnieją również derki polarowe z kapturem, które dodatkowo osłaniają szyję konia. Jest to dobre rozwiązanie dla delikatnych koni lub kiedy w chłodny dzień koń po treningu idzie na rozstępowanie do karuzeli. Należy jednak pamiętać, że derki te zupełnie nie nadają się jako derki padokowe.

Jakiej firmy wybrać derkę polarową?

Najpopularniejsze są derki polarowe Eskadron, najlepsze są derki osuszające Bucas (nie są wykonane z polaru!), a najtańsze są derki polarowe York.