DARMOWA DOSTAWA OD 299 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI!
-20% NA CAŁY ASORTYMENT FIRMY HKM ✓ promocja trwa do 28.02.24 ✓

BR Baby Pelham podwójnie łamany Soft Contact 16 mm

328,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
253056

Pelham podwójnie łamany ze ścięgierzem wykonanym z Cupriganu. Kółka, łańcuszek i czanki wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Pelham jest mocnym wędzidłem wywierającym dodatkowy nacisk na potylicę (im dłuższe czanki, tym silniejsza dźwignia). Istnieje możliwość podpięcia wodzy do głównego kółka wędzidłowego, kółeczka na dole czanki, dwóch par wodzy lub zastosowania pojedynczej pary wodzy do łącznika. Wędzidło to jest używane na silne konie oraz w sytuacjach wymagających większej kontroli. Łącznik do pelhamu nie jest zawarty w cenie wędzidła.

Cuprigan to stop składający się z 89% miedzi, 7% aluminium, 3% żelaza i 1% cynku. Proces oksydacyjny stopu nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. Łatwo obracające się pierścienie sprawiają, że to wędzidło pozostawia możliwość ruchu w pysku i czyni je jednym z chętniej akceptowanych.

Ścięgierz składa się z trzech części, z których środkowa leży płasko na języku i wywiera na niego większy nacisk niż wędzidło pojedynczo łamane.

Średnica kółek wędzidłowych: - mm

Grubość ścięgierza: 16 mm

Długość czanek wędzidłowych: 102 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Baby Pelham podwójnie łamany Soft Contact 16 mm
Twoja ocena