DARMOWA DOSTAWA OD 299 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI!
-20% NA CAŁY ASORTYMENT FIRMY HKM ✓ promocja trwa do 28.02.24 ✓
BR Baby Pelham pojedynczo łamany Soft Contact 14 mm

BR Baby Pelham pojedynczo łamany Soft Contact 14 mm

ACAVALLO Wędzidło Pelham Mullen Sensitive

ACAVALLO Wędzidło Pelham Mullen Sensitive

BR Pelham pojedynczo łamany Soft Contact 14 mm

342,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
253063

Pelham pojedynczo łamany ze ścięgierzem wykonanym z Cupriganu. Kółka, łańcuszek i czanki wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Pelham jest mocnym wędzidłem wywierającym dodatkowy nacisk na potylicę (im dłuższe czanki, tym silniejsza dźwignia). Istnieje możliwość podpięcia wodzy do głównego kółka wędzidłowego, kółeczka na dole czanki, dwóch par wodzy lub zastosowania pojedynczej pary wodzy do łącznika. Wędzidło to jest używane na silne konie oraz w sytuacjach wymagających większej kontroli. Łącznik do pelhamu nie jest zawarty w cenie wędzidła.

Cuprigan to stop składający się z 89% miedzi, 7% aluminium, 3% żelaza i 1% cynku. Proces oksydacyjny stopu nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. 

Wędzidło pojedynczo łamane wywiera nacisk na krawędzie żuchwy i dziąsła, ale wywiera również nacisk na krawędzie języka, kąciki ust, a czasem na podniebienie. Kiedy jeździec wywiera większy kontakt na wodzy, wędzidło zgina się w kształt litery V. Dzięki pojedynczemu łamaniu język ma więcej swobody niż w przypadku wędzidła podwójnie łamanego.

Średnica kółek wędzidłowych: - mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Długość czanek wędzidłowych: 145 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Pelham pojedynczo łamany Soft Contact 14 mm
Twoja ocena