DARMOWA DOSTAWA OD 299 złMOŻLIWOŚĆ ZWROTU DO 30 DNI!
-20% NA CAŁY ASORTYMENT FIRMY HKM ✓ promocja trwa do 28.02.24 ✓
BR Wędzidło D-Ring pojedynczo łamane Soft Contact 12 mm

BR Wędzidło D-Ring pojedynczo łamane Soft Contact 12 mm

BR Wędzidło D-Ring pojedynczo łamane Soft Contact 16 mm

BR Wędzidło D-Ring pojedynczo łamane Soft Contact 16 mm

BR Wędzidło D-Ring pojedynczo łamane Soft Contact 14 mm

243,00 zł
Tylko %1 pozostał
Dostępność: 5-14 dni
SKU
258022

Wędzidło typu D-RIng z pojedynczo łamanym, pełnym ścięgierzem wykonanym z Cupriganu. Czanki wędzidłowe wykonane ze stali nierdzewnej.

Cuprigan to stop składający się z 89% miedzi, 7% aluminium, 3% żelaza i 1% cynku. Proces oksydacyjny stopu nadaje wędzidłu przyjemny zapach i smak. Anatomiczny design wędzidła pozwala lepiej ułożyć mu się w pysku, dzięki czemu jest delikatniejsze i lepiej rozkłada nacisk. Zestawienie tych cech sprawia, że wędzidło zachęca konia do żucia i produkcji śliny, a także ułatwia osiągnięcie delikatnego kontaktu z wrażliwym końskim pyskiem. Wędzidło wywiera niewielki nacisk na pysk. 

Wędzidło pojedynczo łamane wywiera nacisk na krawędzie żuchwy i dziąsła, ale wywiera również nacisk na krawędzie języka, kąciki ust, a czasem na podniebienie. Kiedy jeździec wywiera większy kontakt na wodzy, wędzidło zgina się w kształt litery V. Dzięki pojedynczemu łamaniu język ma więcej swobody niż w przypadku wędzidła podwójnie łamanego.

Pierścienie typu D-ring oddziaływują jak mocniejsze pierścienie oliwkowe - nie obracające się kółka wędzidłowe powodują, że pomoce jeździeckie wyraźniej i bardziej bezpośrednio oddziaływują na koński pysk. D-Ring będzie lepiej dopasowanym wędzidłem dla koni, które mają tendencje do zbyt intensywnego bawienia się wędzidłem, potrzebują bardziej stabilnego wędzidła, a także koni w treningu, którym dodatkowe działanie na boki pyska może ułatwić prawidłowe odczytywanie pomocy jeździeckich. Kształt pierścieni uniemożliwia przeciąganie wędzidła przez pysk.

Średnica kółek wędzidłowych: 65 x 50 mm

Grubość ścięgierza: 14 mm

Więcej informacji
Dostępność 5-14 dni
Producent BR
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BR Wędzidło D-Ring pojedynczo łamane Soft Contact 14 mm
Twoja ocena